What's new
Cystic Fibrosis Forum (EXP)

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

grocery bill

JenDiS

New member
I spend around $60-$70 a week on groceries just for me I shop at price chopper. I usually just buy pc products n store brands instead of name brand stuff unless it comes to meats and cheeses. I think we all should get reimbursed some $ for our grocery bill because we buy double cuz we must eat a ton of food to gain weight!!! I always buy a ton of food just for that week because I know how much I eat and its alot. If I didnt shop at price chopper and went to stop and shop my bill would prolly be over 100 bux because they are expensive there!!
 

JenDiS

New member
I spend around $60-$70 a week on groceries just for me I shop at price chopper. I usually just buy pc products n store brands instead of name brand stuff unless it comes to meats and cheeses. I think we all should get reimbursed some $ for our grocery bill because we buy double cuz we must eat a ton of food to gain weight!!! I always buy a ton of food just for that week because I know how much I eat and its alot. If I didnt shop at price chopper and went to stop and shop my bill would prolly be over 100 bux because they are expensive there!!
 

JenDiS

New member
I spend around $60-$70 a week on groceries just for me I shop at price chopper. I usually just buy pc products n store brands instead of name brand stuff unless it comes to meats and cheeses. I think we all should get reimbursed some $ for our grocery bill because we buy double cuz we must eat a ton of food to gain weight!!! I always buy a ton of food just for that week because I know how much I eat and its alot. If I didnt shop at price chopper and went to stop and shop my bill would prolly be over 100 bux because they are expensive there!!
 

JenDiS

New member
I spend around $60-$70 a week on groceries just for me I shop at price chopper. I usually just buy pc products n store brands instead of name brand stuff unless it comes to meats and cheeses. I think we all should get reimbursed some $ for our grocery bill because we buy double cuz we must eat a ton of food to gain weight!!! I always buy a ton of food just for that week because I know how much I eat and its alot. If I didnt shop at price chopper and went to stop and shop my bill would prolly be over 100 bux because they are expensive there!!
 

JenDiS

New member
I spend around $60-$70 a week on groceries just for me I shop at price chopper. I usually just buy pc products n store brands instead of name brand stuff unless it comes to meats and cheeses. I think we all should get reimbursed some $ for our grocery bill because we buy double cuz we must eat a ton of food to gain weight!!! I always buy a ton of food just for that week because I know how much I eat and its alot. If I didnt shop at price chopper and went to stop and shop my bill would prolly be over 100 bux because they are expensive there!!
 
S

semperfiohana

Guest
i spend about 200 and that last normally 2 weeks or pretty close to it. and jessica the girls that were comlaining on that board should be smacked, just my opinion. the reason i say that is cause we do get a certain amount allotted for bas. the things people take for grated...if they only knew...if they only knew.
 
S

semperfiohana

Guest
i spend about 200 and that last normally 2 weeks or pretty close to it. and jessica the girls that were comlaining on that board should be smacked, just my opinion. the reason i say that is cause we do get a certain amount allotted for bas. the things people take for grated...if they only knew...if they only knew.
 
S

semperfiohana

Guest
i spend about 200 and that last normally 2 weeks or pretty close to it. and jessica the girls that were comlaining on that board should be smacked, just my opinion. the reason i say that is cause we do get a certain amount allotted for bas. the things people take for grated...if they only knew...if they only knew.
 
S

semperfiohana

Guest
i spend about 200 and that last normally 2 weeks or pretty close to it. and jessica the girls that were comlaining on that board should be smacked, just my opinion. the reason i say that is cause we do get a certain amount allotted for bas. the things people take for grated...if they only knew...if they only knew.
 
S

semperfiohana

Guest
i spend about 200 and that last normally 2 weeks or pretty close to it. and jessica the girls that were comlaining on that board should be smacked, just my opinion. the reason i say that is cause we do get a certain amount allotted for bas. the things people take for grated...if they only knew...if they only knew.
 
M

marcijo

Guest
We spend about $100 a week for a family of 4 - although probably once a month it is $125-$150.
 
M

marcijo

Guest
We spend about $100 a week for a family of 4 - although probably once a month it is $125-$150.
 
M

marcijo

Guest
We spend about $100 a week for a family of 4 - although probably once a month it is $125-$150.
 
M

marcijo

Guest
We spend about $100 a week for a family of 4 - although probably once a month it is $125-$150.
 
M

marcijo

Guest
We spend about $100 a week for a family of 4 - although probably once a month it is $125-$150.
 

summer732

New member
My bill is probably $100 a week on groceries just for me. And then add in more for the days that I don't feel like making food. I live in NYC. Everything is expensive.
 

summer732

New member
My bill is probably $100 a week on groceries just for me. And then add in more for the days that I don't feel like making food. I live in NYC. Everything is expensive.
 

summer732

New member
My bill is probably $100 a week on groceries just for me. And then add in more for the days that I don't feel like making food. I live in NYC. Everything is expensive.
 

summer732

New member
My bill is probably $100 a week on groceries just for me. And then add in more for the days that I don't feel like making food. I live in NYC. Everything is expensive.
 

summer732

New member
My bill is probably $100 a week on groceries just for me. And then add in more for the days that I don't feel like making food. I live in NYC. Everything is expensive.
 
Top