What's new
Cystic Fibrosis Forum (EXP)

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

grocery bill

rubyroselee

New member
We average 150-200 on food per week for a family of two adults, one toddler, and one baby. Sometimes we even eat out during the week as well.
 

rubyroselee

New member
We average 150-200 on food per week for a family of two adults, one toddler, and one baby. Sometimes we even eat out during the week as well.
 

rubyroselee

New member
We average 150-200 on food per week for a family of two adults, one toddler, and one baby. Sometimes we even eat out during the week as well.
 

rubyroselee

New member
We average 150-200 on food per week for a family of two adults, one toddler, and one baby. Sometimes we even eat out during the week as well.
 

rubyroselee

New member
We average 150-200 on food per week for a family of two adults, one toddler, and one baby. Sometimes we even eat out during the week as well.
 

just1more

New member
YIPPEEE!!! I win, or is that really a win???
<br />
<br />We spend about $400-450 a week on food for our family.
 

pnhuffman

New member
I just went to pick up some snacks and stuff for after school and a few other items and spent $75 then went o the grocery 2 days later and spent $205. Thats for 3 adults and 2 kids. That hopefully last til next payday. Hubby gets paid twice a month. We do eat out in there also.
 

pnhuffman

New member
I just went to pick up some snacks and stuff for after school and a few other items and spent $75 then went o the grocery 2 days later and spent $205. Thats for 3 adults and 2 kids. That hopefully last til next payday. Hubby gets paid twice a month. We do eat out in there also.
 

pnhuffman

New member
I just went to pick up some snacks and stuff for after school and a few other items and spent $75 then went o the grocery 2 days later and spent $205. Thats for 3 adults and 2 kids. That hopefully last til next payday. Hubby gets paid twice a month. We do eat out in there also.
 

pnhuffman

New member
I just went to pick up some snacks and stuff for after school and a few other items and spent $75 then went o the grocery 2 days later and spent $205. Thats for 3 adults and 2 kids. That hopefully last til next payday. Hubby gets paid twice a month. We do eat out in there also.
 

pnhuffman

New member
I just went to pick up some snacks and stuff for after school and a few other items and spent $75 then went o the grocery 2 days later and spent $205. Thats for 3 adults and 2 kids. That hopefully last til next payday. Hubby gets paid twice a month. We do eat out in there also.
 

Kristen

New member
We probably spend about $130 a week for the two of us. But that includes a lot of frozen dinners for lunch, and buying a few pieces of pricey meat at the fancy grocery store. And the soda I like to drink is $3.50 for a six pack. That also includes cleaning products and toilet paper. (Neither of us really need an increased caloric intake.)
 

Kristen

New member
We probably spend about $130 a week for the two of us. But that includes a lot of frozen dinners for lunch, and buying a few pieces of pricey meat at the fancy grocery store. And the soda I like to drink is $3.50 for a six pack. That also includes cleaning products and toilet paper. (Neither of us really need an increased caloric intake.)
 

Kristen

New member
We probably spend about $130 a week for the two of us. But that includes a lot of frozen dinners for lunch, and buying a few pieces of pricey meat at the fancy grocery store. And the soda I like to drink is $3.50 for a six pack. That also includes cleaning products and toilet paper. (Neither of us really need an increased caloric intake.)
 

Kristen

New member
We probably spend about $130 a week for the two of us. But that includes a lot of frozen dinners for lunch, and buying a few pieces of pricey meat at the fancy grocery store. And the soda I like to drink is $3.50 for a six pack. That also includes cleaning products and toilet paper. (Neither of us really need an increased caloric intake.)
 

Kristen

New member
We probably spend about $130 a week for the two of us. But that includes a lot of frozen dinners for lunch, and buying a few pieces of pricey meat at the fancy grocery store. And the soda I like to drink is $3.50 for a six pack. That also includes cleaning products and toilet paper. (Neither of us really need an increased caloric intake.)
 
Top